מי שומר על הילדים שלנו- 10 טיפים למציאת הבייביסיטר המושלמת

ידיים נוגעות בתינוק

שנות ה-30 לחיי, ילדה אחת, בת 3, אני בתחילתו של ה"מרתון של החיים", עבודה, בית, קצת חברים, קצת בילויים, הרבה הורות, ואז הריון שני- בטן בן, שגרה מבורכת, בית/ עבודה, פרנסה, להתקדם…קצת נחים, הרבה מתרוצצים.

למה בכלל צריך בייביסיטר?

יום שישי כאן, ואנחנו רוצים לצאת לבלות, צריכים בייביסיטר. מה עושים? נזכרת שראיתי מודעה בגן של הילדה על אחת המטפלות (בת 17), מעוניינת לעשות בייביסיטר. או קי בודקת והיא מסכימה.

ערב, היא מגיעה, שופעת חיוניות ואנרגיה מאירה, מיד ניגשת לילדה מרימה מנשקת, היא מכירה אותה מהגן. אנחנו יוצאים מהבית בהרגשת ביטחון. הבייביסיטר היא גם שכנה, במידה ותצטרך משהו או חלילה משהוא יקרה, תוכל להזעיק עזרה מהבית שלה.

(אנחנו אמהות תמיד חושבות על ה"חס וחלילה..").

מזל טוב, נולד לנו בן, חופשת לידה, אני בבית, עסוקה מאוד טכנית ומשועממת מאוד בראש, מזמינה את הבייביסיטר לקפה, לשיחות, אנחנו מתקרבות, היא מטפלת קצת ברך הנולד, ואז באסרטיביות אני מחליטה, היא תטפל בו כשאחזור לעבודה. אפשר לסמוך עליה ורק במקרה ש… אמא שלה גרה קרוב ותוכל לעזור.

חזרתי לעבודה אחרי חופשת לידה..

יד אישה כותבת עם ספל קפה ליד. במשרד

סוף- סוף אני חוזרת לעבודה, (יומיים לפני הזמן), הבייביסיטר אצלי, מטפלת באהבה, בחום, במסירות, נקשרת בנימים לרך הנולד, היא מאושרת מכל חיוך, הבעה, אני נפעמת מהאהבה שלה אליו.

הילוכים ברכב

מעלים הילוך...עכשיו 2 ילדים, עבודה, משכנתא, סידורים, חוגים, מקלחות כפול 2, ארוחות כפול 2, תשומת לב כפול 2, חרדות כפול 2, שגרה מטורפת. (איך להתמודד עם העומס?).

אנחנו רוצים קצת שקט, להתנתק, לחזור לעצמנו קצת רק קצת, בלי שיורגש שאנחנו לא כאן, החלטנו להעז- אנחנו טסים לחופשה באיטליה. קצר אבל ממש קצר, כי יש לנו 2 ילדים. מי ישמור על הילדים, מי יעשה את העבודה הטובה ביותר, מי מכיר אותם הכי טוב מלבדנו, מי יהיה הכי רגיש ואמפטי לדברים הכי קטנים – רק הבייביסיטר תוכל לעמוד בסטנדרטים ולתת לנו שקט אמיתי, אבל איך היא תסתדר עם ילדה בת 4 וילד בן שנה? 4 לילות, חמישה ימים?? לקחת לגן, להקפיץ לחוג, מקלחות, ארוחות ערב, להתמודד עם בכי, געגוע… טוב צריך להתארגן ולבנות מערכת ולו"ז- כל יום מה צריך לעשות ומי עושה מה? נגייס את סבא וסבתא לעזרה.

החלטנו להעז..

התנתקות… 

מטוס ברקיע

טסנו, לראשונה מזה 4 שנים- התנתקנו, לגמרי!! איטליה, רומא, רומנטי, מסעיר חושים, שקט, ניתוק, קניות, אוכל… במשך 4 לילות וחמישה ימים דיברנו על המתנה שקיבלנו, השקט הנפשי וההזדמנות להתרחק ולהרגיש הכי בטוח והכי קרוב שיש, עלינו על משהו שלא יסולא בפז… קנינו שקט וניתוק אמיתי, היינו רגועים לגמרי, סמכנו בעיניים עצומות שטוב לילדים. כל מה שמטריד אותנו היה מה נקנה לה כדי שתבין כמה אנחנו מעריכים את מה שהיא אפשרה לנו.

וזה המשיך.. ככה היה, ככה במשך עשור, בעשור הזה ילדנו עוד ילדה, גם בה היא טיפלה, המשכנו לבלות, טסנו לעוד חופשות, תמיד היה ברור שהיא ולא אחרת תהיה שם, בשבילם, בשבילנו. הכרנו אותה נערה בת 17, התגייסה לצה"ל, השתחררה, טסה לנקות את הראש בהודו, התחילה ללמוד תואר ראשון, תואר שני, התחתנה, ילדה בעצמה בן ראשון, עכשיו בן שני. וכל הזמן הזה תמיד אנחנו צמודים אליה והיא אלינו.

היום הגדולה שלנו בת 16 והיא שומרת על אחים שלה, והקשר שלנו עם הבייביסיטר הוא קשר שמבוסס על אהבה אמיתית לאישיות יוצאת דופן מלאה באור, אהבה ונתינה. לבכורה שלנו היא כמו אחות גדולה, לבן היא כמו אמא, לקטנה כמו פיה שמגיחה מידי פעם💫. לנו היא תמיד תהיה קרן האור שאפשרה לנו חופש אמיתי.

 10 הטיפים שלי לבחירת הבייביסיטר המושלמת:

 1. חשוב מאוד שיהיה לה עניין ואהבה אמיתית לילדים. בדרך כלל מחפשים מישהי סבלנית וחמה, ואני אומרת שאם יש לה עניין אמיתי ממש סקרנות  והתלהבות, שתרצה לדבר, לשחק, להתלהב עם הילדים. אתם ודאי יכולים לזהות למי יש את זה עם ילדים. 
 2. שיהיה לה כוח פיזי ואנרגיות- סבא וסבתא מדהימים ככל שיהיו, יכולים לספר סיפור, לשחק משחקי קופסא, הבייביסיטר האולטימטיבית תיקח את הילדים לגן שעשועים, תשתולל איתם במתקנים, תעייף אותם כהלכה, כך שיחזרו הביתה מרוצים ועייפים.
 3. שתגור קרוב, (עדיפות לשכנה), כך תמיד יהיה גיבוי גם של המשפחה שלה, ולא תצטרכו להחזיר הביתה אחרי הבילוי..
 4. שתהיה לה שפה איכותית וערכים ראויים, אפשר מיד לזהות…
 5. שתהיה זמינה ופנויה. 
 6. נסו לגלות מי החברים שלה, מאיזו משפחה מגיעה.
 7. דברו איתה על הציפיות שלכם, אם יש לכם עקרונות מסוימים. (נניח אם אתם צמחוניים בבית, שלא תיקח את הילדים לאכול המבורגר ב"מקדונלד").
 8. נסו להתחבר בעצמכם אליה כאדם, התעניינו בתחומי העניין שלה, השקיעו בה גם חומר גם רגש. היא שומרת על הדבר הכי יקר לכם בעולם. פנקו אותה בתשומת לב ומתנות קטנות וגדולות. 
 9. שתפו אותה בעובדה שאתם מעריכים מאוד את ההשקעה שלה, הזמן, המחויבות, הסבלנות, הגישה. זה יבנה אצלה מחויבות גדולה יותר.
 10. בחרו מישהי עם אנרגיות טובות, שהיא תיכנס אליכם הביתה, הבית יואר.
גורילה משוחחת עם נערה

שיהיה בהצלחה ובחרו נכון, רנטה 

8 מחשבות על “מי שומר על הילדים שלנו- 10 טיפים למציאת הבייביסיטר המושלמת

 1. ואוו, ידעתי שהיא קרן אור בחייכם האחות הקטנה הזאת שלי, אבל לא ידעתי עד כמה 🥰 גאה להיות אחותה הגדולה, עדיין מחפשת את האחת שלי לעזרה כזאת… אולי בילד השלישי 🤔🙏🏻😊

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *