איך להתמודד עם העומס- 7 טיפים לאמא קרייריסטית

נמלה עמלה

אם היה אפשר להמחיש מה קורה לי בראש ביממה אחת, ב- 24 שעות, היו רואים קן נמלים עמלות מתרוצצות הלוך ושוב ובמעגלים. 

מרגע היקיצה, ( 6 בבוקר אחרי לילה מלא חלומות בהם אני רצה לאנשהו…), קמה, מצחצחת, שוטפת פנים, (וזהו אלו היו 4 דקות יחידות לעצמי),

למטבח, כריכים, כל אחד מה שהוא אוהב, מעמידה סיר לצהריים, מעירה את הילדים (למזלי בעלי קם לפני), שותה קפה (כבר 20 שנה שותה בעמידה תוך כדי ..), מלבישה את הקטנה, צורחת לגדולה שתתעורר כבר, מחפשת גרביים לילד  ("אמאאאא אין לי גרביים"), מנסה לפתור חידת בוקר (תוכנית רדיו של דליק ווליניץ, ממליצה), להספיק לסדר את המטבח (לא משאירה כלים בכיור), אורזת צהריים לצדיק (בעלי- באמת צדיק),

מתלבשת, מנסה לדייק את הלוק (החלק האהוב עלי, הלוואי והיה לי יותר זמן לזה בבוקר), איכשהו מרוצה, וקדימה ילדים תעלו לאוטו, נו מה קורה למה אתם לא זזים?? 

לפזר את הבכורה, האמצעי, והקטנה. כל הדרך רעש ויכוחים באוטו.

לנשום נשימה עמוקה… ואז להגיע לעבודה. 

נמלה עם גרגיר על הגב

העבודה היא חיינו

מחכים לי, רוצים תשובות, הנה עוד שנייה יורים עלי את השאלות, הבקשות, הדרישות, התלונות, אוספת את עצמי וקדימה להרגיע את כולם שמעלי, מתחתיי ומצדדי. 

צהריים, הילדים חזרו הביתה ואני עוד בעבודה, מתחילים הטלפונים- אמא מה יש לאכול? לא בא לי פסטה/ אורז/ מג'דרה/ תפוחי אדמה/ קציצות/ עוף, ולא משנה מה יהיה שם – לא בא לי!! מה כן בא לך? פלאפל, שווארמה, צ'יפס … ממש לא!! תסתדר/י עם מה שבישלתי. די עם הג'אנק!

יוצאת מהעבודה השעה ארבע, בדרך לקניות, ירקות, דגים, מכולת (3 חנויות שונות, מזלי שנמצאות אחת ליד השנייה), לא לשכוח חולצות + סמל בית ספר, (הגיע החורף), מהר מהר להספיק לאסוף את הקטנה מבית ספר. הגעתי בזמן..אוספת אותה.

עולים לאוטו, זה מתחיל "אמא אני רוצה חברה, אני רוצה ללכת לחברה לא שתבוא אלי. אמא משעמם לי" (עוד לא הגענו הביתה מבית ספר), אני מתקשרת לבדוק מי פנוי/ זמין/ מעוניין מוצאת מושיעה, מקפיצה אותה לחברה, חוזרת הביתה. 

ילדים מתבגרים יושבים על מעקה

נכנסת הביתה 2 מתבגרים קופצים עלי, כל אחד והסיפור שלו, המורה אמרה לי, המבחן לא הלך לי, שכחתי את הציוד, רבתי עם החברה, כואבת לי הבטן, אני רעב, הקניות עוד עלי, אני בדלת, מתה להגיע לשירותים…

מתפנה, חוזרת למטבח, מקשיבה תוך כדי מפזרת הקניות, מארגנת המטבח (לא יכולה לתפקד בבלאגן), מצליחה להתגבר על המטבח, מוציאה כביסה מהמייבש, עדיין מקשיבה, פעם לה פעם לו, מתחילה לקפל, עדיין עם הבגדים מהבוקר כולל מגף עקב רחב (מהבלוג- אל תהיי כמו כולן). השעה חמש וחצי, הכביסה מקופלת, אוטוטו הקטנה חוזרת מחברה (שוב לצאת להחזיר, אולי הצדיק יביא אותה, אם יחזור "מוקדם" מהעבודה?), מתארגנת לארוחת ערב… חורף מתאים מרק. מה יש לי במקרר, מה כולם אוהבים או לפחות עם מה כולם זורמים? מכינה מרק ירקות. הצדיק מגיע מוקדם, יופי, הוא יחזיר את הקטנה מהחברה. 

אישה שוכבת על הספה מכוסה

השעה שבע בערב, הקטנה והצדיק מגיעים (עם קניות, עוד פעם לפזר קניות), הגדולים עסוקים בשלהם, קדימה מקלחות. הקטנה רוצה שאני אקלח, בסדר, אני אקלח, נתקתק את זה, ונסיים יותר מהר. שבע וחצי, ארוחת ערב, עוד פעם בלגן, עוד פעם לסדר, הורדתי את המגף, עדיין עם הבגדים מהבוקר. השעה שמונה וחצי, הקטנה נרדמה, הגדולה יצאה מהבית, הצדיק נרדם על הספה ואני, התעייפתי. נכנסת להתקלח ומתעלפת בעצמי, השעה תשע בערב.

מה מחכה לי למחר  – בשניות שבין ערות לשינה, חושבת לעצמי, מה מצפה לי מחר…(חוץ מהשוטף המבורך יש מחר חוג לקטנה, יום הורים לאמצעי, אירוע בערב)..

להוקיר תודה

אוהבת ומוקירה את "קן הנמלים" אשר מתרוצץ לי בראש, ומחייב אותי לתפקוד גבוה. מהרהרת ומבינה כמה תכונות שונות, מדהימות ומנוגדות יכולות להיות לאישה… חייבת להיות בו זמנית עוצמתית, חלשה, מאוהבת, כועסת, ממוקדת, מפוזרת, קשוחה ורכה- והכל באדם אחד.

ללא ספק, להיות אישה זו חגיגה אחת גדולה.

7 הטיפים שלי להישאר בפוקוס, שפיות ותפקוד גבוה –

  1. לשמור על סדר יום קבוע: זמן ארוחות, זמן מקלחות, זמן שיעורים, זמן חברים.
  2. לקום מוקדם בבוקר ולישון מוקדם בלילה (השעות שלי: יקיצה 5.30/6.00, לילה 21.30/22.00)
  3. לשמור על תזונה מזינה, כזו שמחזקת את הגוף. ארחיב בבלוג אחר בהמשך.
  4. להכניס ⅔  אימוני כושר בשבוע. תוכלי לקרוא בבלוג "איך התחלתי לעשות ספורט״.
  5. בכל הזדמנות "לגנוב זמן", הפסקת קפה, טלפון עם חברה, שבי בשקט 2 דקות. 
  6. "יום האבא"- יום בשבוע בעלי מוציא את הילדים ולוקח פיקוד – יום לגמרי שלי. תוכלי לקרוא עוד בבלוג "יום האבא". 
  7. יום חופש חודשי – בדרך כלל בימי חמישי, ובדרך כלל מנצלת אותו ל" 24 שעות בעיר ללא הפסקה". כל החודש מצפה ליום הזה..
קריקטורה אשת חיל
מוקדש באהבה למין החזק,
מוכר לך?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *