8 סיבות לקום מוקדם בבוקר

כל יום אני קמה בשעה 5 בבוקר. אני עובדת מהבית ולא ממהרת להחתים כרטיס במשרד… היום שלי בעיקר תלוי בי ובכל זאת אני ממהרת לקום…

הספרה 5 משרשרת אופניים

כל היום נראה אחרת כשקמים מוקדם. מאז ומתמיד הייתי טיפוס של בוקר וגם בעלי. במשך השנים זה הפך את הבקרים שלנו למאוד פעילים, מועילים ומהנים. 

זה התחיל כשהילדים היו קטנים, אז לא הייתה ברירה… אבל במשך הזמן הפך לשגרה ברוכה והפכנו את הלימון ללימונדה. היום הילדים כבר גדולים אבל אנחנו ממשיכים לקום מוקדם. יש לנו לפחות 8 סיבות לכך: 

מספיקים לאכול ארוחת בוקר משותפת – משפחתית

הימים עמוסים מאוד, בערבים לא תמיד מסתדר לשבת לארוחות משפחתיות. ידוע עד כמה ארוחות משפחתיות חשובות ותורמות לגיבוש, ליחסי אחים, לשיתוף וונטילציה, חינוך לערכים ועוד.

ארוחת הבוקר בריאה וכוללת חביתות, ירקות וגבינות. יש זמן להכין… ולכן נמנעים לגמרי מדגנים או סוכרים בבוקר. במצטבר זה משמעותי מאוד לכל בני הבית..

כריך ביצת עין על לחמניה

מתארגנים בנחת בלי לחץ

בבוקר תמיד לחוץ, הילדים צריכים להגיע בזמן למסגרות, ההורים לעבודה. צריך להספיק להתלבש, להתארגן. המון משימות וצריך להן זמן. התארגנות ברוגע שווה הכל! היום מתחיל רגוע באווירה נעימה. הילדים הולכים למסגרות בלי לחץ, אנחנו לעבודה…

מספיקים לקרוא ולהעשיר ידע אישי

כל יום קוראים 20 דקות לפחות. ספר או כתבה על התפתחות אישית. אני גם כותבת בבוקר… ככה אני מגיעה לערב עם תחושה שכבר עשיתי את שלי להיום ואפשר להוריד הילוך מבלי להרגיש אשמה על שעוד יום עבר בלי לעשות את מה שתכננתי והבטחתי לעצמי.. 

כוס קפה עם מחשב נייד

מספיקים לדבר…

לשוחח ביננו לפני שהילדים קמים (כשהם קמים כבר לא מצליחים להשחיל מילה).  במהלך היום אין זמן, בערב כבר עייפים, הבוקר הוא זמן מעולה להשלמת פערים. 

שומרים על המשקל ועל הבריאות

מספיקים לארגן אספקת אוכל למהלך היום. יש מספיק זמן לארגן קופסאות צידה. מקדם אכילה בריאה, מונע התפתות לג'אנקפוד..

קופסאות עם סלטים

מספיקים אימון בוקר

חצי שעה אימון בבית או בחדר כושר השכונתי. אימון בוקר יעיל ומשפר את התפקוד היומי כולו. ככה גם מרוויחים יותר אימונים בשבוע. הפעילות הגופנית מעוררת את הגוף, מזרימה את הדם, תורמת לריכוז ולמיקוד לכל היום.

משקולות ידיים משקל ונעלי ספורט

יקיצה מוקדמת מעודדת פרואקטיביות

התנהגות יזמית שמובילה לעשייה ושינוי. משמעות הפרו-אקטיביות היא לחולל דברים, ולא לחכות שדברים יתרחשו.

יקיצה מוקדמת תורמת להגברת תחושת שביעות רצון ואושר

מחקרים מראים קשר חיובי בין אדם של בוקר לבין שביעות רצון ואושר – אנשים שקמים מוקדם בבוקר נוטים להיות יותר מסופקים בחייהם ולהיות מאושרים יותר.

אימוג'י מחייך בתוך קופסא

שואלים אותי כל הזמן למה אני קמה מוקדם???

הרי אני עובדת מהבית, יש לי האופציה להתפנק במיטה…

מבחינתי לקום מוקדם זה כמו להגיע לפגישה חשובה לפני הזמן ולהרגיש בטוחה ומסופקת שהגעתי בזמן ואפילו יש לי כמה דקות להתארגן עם עצמי ברוגע. 

מחקרים מוכיחים שאנשים שקמים מוקדם בבוקר באופן קבוע

הם אנשים אופטימיים יותר, בעלי מצפון מפותח, והם גם אנשים נחושים מאד ונעימים לסביבה. גם מבחינה פרקטית, יש הרבה משימות שאפשר לבצע בבוקר, ושנעשות מורכבות יותר בשעות המאוחרות יותר של היום. בשקט של הבוקר אפשר להתרכז יותר מאשר בשעות הערב.

"מספיק עם התירוצים"- הגיע זמן לקום!

הכל מתחיל במחשבה. לקום בגישה חיובית, ולהתלהב רק מהמחשבה של כמה אספיק היום. המחשבות מצליחות להשפיע על המציאות. ויפה שעה אחת קודם…

כל יום הוא יום טרי- כיתוב על מחברת

4 מחשבות על “8 סיבות לקום מוקדם בבוקר

  1. עניין קליל וכייפי הייתי עושה זאת שניים בזמן שהייתי מתעמלת באמת מעורר צורך לחזור והיה באמת מספק . אולי לא הכל יכול להתקיים בעל יוצא מוקדם אבל להתחלה זה נפלא מה יוליד המחר ??? נחייה נהנה ונראה.
    בעה מחר ראשון מבטיחה לנסות ולעדכן 👍😍😍😍

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *