להיות אימא וגם קרייריסטית – איך לעמוד באתגר

להיות אמא ולנהל קריירה זו אמנות בעיני. כדי להצליח באומנות צריך הרבה השראה. 

ניהול בית

כביסות, קניות, בישולים…טיפול בילדים- בית ספר, חברים, מקלחות, סירוקים, להכיל, להיות אמפתיים, סבלניים, לטעת ערכים…במקביל לנהל קריירה .

האתגר ב -הא הידיעה. 

כדי לצלוח האתגר בשלום חיפשתי השראה ומודלים לחיקוי לאורך כל הדרך.  

יד של אישה עם מחשב נייד במשרד
https://pixabay.com/

עשור של להטוטנות אינטנסיבית… 

כשהפכתי אימא התמודדתי עם שאלות מהותיות החל מהתפתחות ילדים ועד להצבת גבולות וחינוך. כשנולד הבן השני, הייתי כבר ממש מוצפת… התקשיתי לקבל בשלב זה "עצות סבתא" , כי חשבתי שהן לא רלוונטיות לתקופה. ואז לראשונה נחשפתי לעוצמת ההשראה. 

יד של אישה מחזיקה ברגלי תינוק בן יומו

הכרתי חברה שיש לה 2 בנות גדולות מהילדים שלי ותמיד נמצאת כמה צעדים לפני בשביל ההורות. במהלך השנים הפכה למגדלור באמהות שלי. התייעצתי איתה המון ולמדתי מהניסיון שלה. 

התקופה בה הילדים היו קטנים… 

תקופה אינטנסיבית ומתישה. לא הפסקתי לקטר בתקופה הזו…במשך הזמן הפכתי את המרמור התסכול לבדיחה. קיטרתי וצחקתי על עצמי שאני בלתי נסבלת כמה שאני מקטרת. 

בשלב הזה הסתכלתי ושאבתי השראה מאנשים אופטימיים שתמיד רואים את החצי המלא של הכוס. דבקתי בהם, שם היה לי הכי נעים. הכל היה מאוד עמוס ואני נעלמתי בין המשימות והמטלות. כדי להמשיך לנשום תמיד גנבתי רגעים. פיציתי את עצמי בכל דרך שעשתה לי טוב: שופינג, בילויים קטנים עם חברים, חופשות חול קצרות ורומנטיות, זמן חברות, יום כיף בתל אביב ועוד. 

הבנתי מהר מאוד את "אפקט הבומרנג"

אם אני מרוצה ומסופקת אני מסוגלת לספק ולהפוך את היקרים לי למרוצים. למדתי את זה מאישה אחרת גדולה מהחיים שעשתה מכל לימון לימונדה.  

אימוג'י זורק בומרנג

מבצע צבאי לפניך…

התנהלתי כמו במהלך מבצע צבאי עם מטרות, יעדים, לוח זמנים. זמן היה גורם דרמטי, והרבה פעמים הרגשתי במירוץ אחריו, כמו כלב שרודף אחרי הזנב. תיארתי את מה שעובר לי בראש ביממה כמו קן נמלים פועלות וחרוצותהסדר והארגון היו קביים קריטיים להגעה ליעד. היעדים היו פשוטים מחיי היומיום- להספיק לקלח + שיער+ סירוק/ להספיק לבשל למחר/ להספיק לנקות את הבית/ לסיים כביסות…, להגיש תוכנית עבודה למנהלת.. 

את ההשראה לסדר וארגון קיבלתי בבית ילדותי. שם הכל היה מסודר, מאורגן וברור. היום אני מבינה כמה ההרגלים הללו תרמו לי. ידוע שסדר יום קבוע בונה תחושת ביטחון.      

חיילי צעצוע ירוקים
https://www.pexels.com/

כשהגעתי ליעד שהצבתי הייתי מרוצה. ככה למדתי להתמודד עם עומס, לסמוך על עצמי, בניתי ביטחון, והרגשתי שאני מתקדמת ברמה האישית. במקביל גם הבנתי שלמרות התמיכה מסביב, "אם אין אני לי מי לי" ודאגתי לקבל כפיים ופרגון על כל מבצע שהסתיים בהצלחה. דרשתי הכרה והוקרה. הרגעים הקטנים שגנבתי וההכרה מילאו אותי. בזכות זה יכולתי להמשיך במירוץ. 

מסתכלת מלפני – צדדי – ואחורי

ושואבת רגעים, מנגינות, מראות, מילים, טעמים, ריחות, טונציות דיבור.. כל שלב/ מצב בחיים חיפשתי דמויות לחיקוי ולמידה. דמויות להישען עליהן… גם בלבוש, באוכל, בגידול ילדים, בטיולים לחול, בזוגיות, בלימודים, בעבודה. בכל תחום מצאתי לי מקצוען/ ית שאבתי השראה ואימצתי את התושייה שזיהיתי. 

מכל אחד אפשר ללמוד משהו

אספתי ואספתי ויצרתי לי לקט עשיר בתוכן והשראה. במשך השנים הצטרפה ללקט גם אינטואיציה ואז כבר עשיתי מיקסים – תהפכו את האותיות תקבלו את המילה -קסמים.

מהי השראה

על פי המילון-

 • הענקה/ נתינה
 • מוזה/ אינספירציה

השראה חיונית לכל אדם מכיוון שהיא מאפשרת ליצור דברים מדהימים ולמצוא כוחות סמויים הקיימים בכל אחד. השראה מגבירה את החַיוּת, ההתלהבות והרצון החיובי.

מאיפה לשאוב השראה

אנשים, ידע, סיפורים, מוסיקה, הטבע, שקט (הדממה), ילדים, סרטים וספרים מסוימים, אמנות ועוד. השראה יכולה להגיע דרך חמשת החושים. ויש שיגידו גם דרך החוש השישי. 

חפשו את ההשראה שלכם – מגדלור שיאיר את הדרך… 

מגדלור באפילה מאיר את הדרך
https://www.pexels.com/httpsקרדיט תמונות

אם הייתי יכולה, לעזור לך

שתי ידי, הן מושטות אלייך

להיות לך מגדלור באפלה

קרן אור אחות קטנה"

(מיקה קרני)

מחשבה אחת על “להיות אימא וגם קרייריסטית – איך לעמוד באתגר

 1. רוניתי…
  את פשוט שנונה להפליא…יש בך צדדים כשרוניים ואני כל כך שמחה "לקרוא אותך" זהו כל בוקר זמן איכות שלי איתך…
  תמשיכי נא לפזר קסמייך ולהרשים אותי כל פעם מחדש באיזשהי מחשבה שהולכת איתי כל היום 🤩

  תודה
  אורית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *